O Nas

Gemmologią zajmuję się od ponad 30 lat. W roku 1985 uruchomiłem szlifiernię kamieni szlachetnych, a w 1992 roku uzyskałem dyplom mistrzowski w tym zawodzie. W latach 90. uczestniczyłem w licznych branżowych kursach gemmologicznych w kraju oraz za granicą. W 1991 roku uzyskałem dyplom Członka Fachowego Deutsche Gemmologische Gesellschaft w Idar Oberstein i posiadam  tytuł eksperta w dziedzinie kamieni szlachetnych oraz diamentów.  Jestem członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich oraz Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. Ponadto jestem rzeczoznawcą Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

Od 1996 roku prowadzę Pracownię Gemmologiczną z filią w centrum Katowic, gdzie zajmuje się w pełnym zakresie wyceną, badaniem i certyfikowaniem biżuterii oraz doradztwem handlowym przy zakupie kamieni szlachetnych i jubilerskich. Przez ponad 20 lat byłem Biegłym Sądowym, a do dzisiaj nadal wykonuję usługi jako Biegły Skarbowy i Biegły Inspekcji Handlowej (województwa: dolnośląskie, śląskie i opolskie).

Organizuję i przeprowadzam szkolenia branżowe oraz wykładam na licznych kursach. Dodatkowo jestem autorem kilkunastu artykułów w publikacjach branżowych. Wieloletnie kolekcjonowanie kamieni szlachetnych, jubilerskich oraz substancji organicznych stosowanych w jubilerstwie pozwoliło mi na stworzenie najbogatszej w kraju kolekcji dydaktycznej, która została dokładnie opisana i udokumentowana.

Jestem również przedstawicielem Firmy Tairus z siedzibą w Bangkoku, zajmującej się produkowaniem i wprowadzaniem na światowy rynek nowych hydrotermalnych kamieni jubilerskich z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.  

GALERIA

PUBLIKACJE

Rynek Jubilerski 2015 - Corallium rubrum i jego naśladownictwa

Rynek Jubilerski 2014 - Grandle

Rynek Jubilerski 2013 - Róg Nosorożca

Zegarki & biżuteria 2008 - Imitacje pereł o nazwie Mabe

Zegarki & biżuteria 2008 - Wyroby z zębów ssaków spotykane w jubilerstwie

Zegarki & biżuteria 2007 - Syntetyczne aleksandruty firmy Tairus

Zegarki & biżuteria 2007 - Kość słoniowa i mamuta

RynekJubilerski.pl 2007 - Syntetyczne szmaragdy

Polski Jubiler 2001 - Czarny koral i niektóre imitacje