Faq

Jaki jest koszt wyceny?
Koszt wyceny wynosi 3% wartości przedmiotu na rynku wtórnym, lecz nie mniej niż 20 zł. Wartość rynku wtórnego to wartość przedmiotu, który ponownie został wprowadzony do obrotu. Jego cena jest zatem nieco niższa od pierwotnej, jednak jednocześnie należy zwrócić uwagę na wahania cen złota i kamieni, które mogę stanowczo zadecydować o realnej wartości przedmiotu. Ceny sklepowe są z reguły dużo wyższe, gdyż wliczana jest w nie marża danej firmy.

Ile trwa wycena?
Wycena pojedynczej sztuki biżuterii zajmuje mniej więcej 15-20 minut lub więcej przy skomplikowanych wielokamieniowych przedmiotach. W związku z tym zalecamy wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Co zawiera certyfikat?
Na firmowym certyfikacie znajdują się następujące dane: skrótowy opis przedmiotu najczęściej z podaniem koloru złota oraz jego formy (pierścionek, zawieszka, itp), próba metalu, masa wyrobu (podawana w gramach) oraz opis kamieni z uwzględnieniem ich rodzaju, formy, szlifu, wymiarów oraz masy. Certyfikat posiada pieczątkę Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich oraz pieczątkę Eksperta Diamentów, gemmologa Jacka Ożdżeńskiego.

Czy możliwa jest płatność kartą?
Tak. Od 30 zł.

Ile kosztuje grawer?
         Grawer jest w wykonywany w kwocie 3zł/litera. Nie uwzględniamy znaków interpunkcyjnych.

Czy skupujecie starą biżuterię?
Skupujemy zarówno starą jak i nową biżuterię w formie pierścionków, zawieszek, bransoletek czy naszyjników.

Czy jesteście obecni na targach branżowych?
 Od kilku lat wystawiamy się na Giełdzie Minerałów i Biżuterii w Pałacu Kultury w Warszawie, regularnie bywamy też na targach branżowych "Amberif", "Ambermart", "Jubinale", "Złoto Srebro Czas" i wielu innych. 

Chciałbym zorganizować kurs dla wybranej grupy osób.
Prosimy przede wszystkim zapoznać się ze szczegółowym programem kursów 
 Nasze szkolenia przygotowane są pod dwunastoosobowe grupy, by móc poświęcić odpowiednią ilość czasu wszystkim uczestnikom. Nasza firma posiada sprawdzone miejsca w Katowicach oraz w Stroniu Śląskim (nocleg na miejscu). Tutaj mogą Państwo zobaczyć jaki przykładowy lokal jest potrzebny zrealizowania warsztatów. 
Wszelkie kwestie dotyczące zaliczki, daty, miejsca i inne szczegóły uzgadniane są drogą telefoniczną.