Forma i miejsce

Warsztaty gemmologiczne organizujemy z reguły w formie sześciodniowych kursów zajmujących około 48 godzin edukacyjnych. Jesteśmy zdolni przeprowadzać je na terenie całej Polski, pod warunkiem udostępnienia odpowiedniej sali. Każde ze szkoleń skierowane jest docelowo dla maksymalnie 12 osób. Kursantom udostępniamy własne, w pełni wyposażone stanowisko do pracy oraz zestawy okazów i kamieni do badania.

Zajęcia podzielone są na trzy części. Pierwsza - teoretyczna, wprowadza uczestnika w temat szkolenia. Teoria jest wykładana treściwie, aczkolwiek na życzenie słuchaczy poszczególne wątki można rozwinąć. W drugiej części kursanci dostają do rąk ponad 100 okazów poglądowych, z których wszystkie omawiane są przez wykładowcę. W trzeciej części, każdy z 12 kursantów dostaje do rąk własnych blisko 100 przedmiotów (w zależności od tematu szkolenia) przeznaczonych do ćwiczeń, przy użyciu lupy, mikroskopu i innych niezbędnych urządzeń. Na koniec szkolenia nie przeprowadzamy żadnych egzaminów, których wynik miałby decydować o ukończeniu kursu. Dewizą naszej firmy jest maksymalne przekazywanie wiedzy użytecznej w praktyce. Nie aspirujemy do nadawania tytułów zawodowych, a dyplom jest jedynie dokumentem potwierdzającym odbycie szkolenia. Podczas każdego 8 godzinnego dnia zajęć przewidziana jest jedna przerwa obiadowa oraz krótsze przerwy kawowe.             Zajęcia są prowadzone przez utytułowanego gemmologa Jacka Ożdżeńskiego, który posiada bardzo duże doświadczenie w nauczaniu i ma doskonały kontakt ze słuchaczami. Każdy kursant dysponuje skryptem z opisem badanego kamienia oraz na bieżąco uzyskuje wyjaśnienia wykładowcy na zadawane pytania. Kursy wzbogacane są o prezentację multimedialną, a podczas szkoleń omawiane są zasady BHP na stanowisku pracy gemmologa.

Ze względu na trudności związane z zorganizowaniem w jednym terminie dwunastoosobowej grupy oraz indywidualne potrzeby, organizujemy również indywidualne szkolenia. Kursy te mogą zostać skierowane do jednej lub dwóch osób i odbywają się w Katowicach albo w wybranym przez klienta miejscu (wówczas koszty dojazdu i zakwaterowania pokrywa klient). 

Cena oraz pozostałe szczegóły do uzgodnienia telefonicznie.

tel. kom. 692 476 260 

lub

tel. (32) 348 30 93